Аеродинамічний комплекс Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»

Аеродинамічний комплекс на базі надзвукової аеродинамічної труби Т-6 Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» входить по переліку наукових об’єктів, що становлять національне надбання України.

На даний час до складу комплексу входять: надзвукова аеродинамічна труба Т-6, дозвукові аеродинамічні труби Т-3, Т-4, Т-5 та акустична шумозаглушена камера. На рисунках 1, 2 та 3 наведено фотографії аеродинамічних труб Т-6, Т-4 та шумозаглушеної камери аероакустичної лабораторії.

Колективом висококваліфікованих вчених та фахівців кафедри виконано фундаментальні й прикладні аерогідродинамічні дослідження для АНТК ім. Антонова, АНТК ім. Туполєва, ТАНТК ім. Берієва, ММЗ ім. Мясищева, ОКБ ім. Яковлева, ДККБ “Луч”, ДКБ ”Південне”, ХМЗ ім. Малишева, НДІ Транспрогресс, Морнефтегаз, автомобільних заводів ВАЗ, ЗАЗ, КрАЗ та РАФ, технологічних та енергетичних галузей.

Особливістю даного аеродинамічного комплексу є те, що на ньому можливі дослідження в широкому діапазоні чисел Маха (від 0 до 4,5), включаючи великі дозвукові і трансзвукові швидкості (М=  0,5...1,2), в широкому діапазоні режимів (числа Рейнольдса: 2,8*106 ? 4,7*106 для характерного розміру l = 0.25м ? 1.5м), що дозволяє проводити аеродинамічне відпрацьовування сучасних авіаційних та ракетно-космічних конструкцій, які експлуатуються на різних режимах навантаження. Унікальність комплексу міститься також в тому, що аналогів надзвуковій аеродинамічній трубі Т-6 в Україні немає.

Крім того, аеродинамічний комплекс використовується в інтересах Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, не тільки як унікальна наукова база аерогідрогазодинаміки, але і як учбовий полігон для виховання наукових кадрів, фахівців та спеціалістів. Значну роль аеродинамічні труби відіграють в навчальному процесі, для проведення лабораторних робіт і виконання реальних курсових та дипломних проектів, підготовки дисертацій.

hai1

Джерело: Міністерство освіти та науки України.