Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка

hntuhs Харківський інститут механізації та електрифікації сільського господарства (ХІМЕСГ) був одним з перших сільськогосподарських ВНЗ інженерного профілю, створений за часи колективізації Постановою Центрального Виконавчого Комітету та Ради Народних Комісарів СРСР від 23 липня 1930 року № 40/237 на базі відділень механізації та електрифікації Харківського і Полтавського сільськогосподарських інститутів.
  Харківський державний технічний університет сільського господарства (ХДТУСГ), створений на базі ХІМЕСГ Постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 1994 року № 244 - став єдиним і провідним ВНЗ в Україні інженерно-технічного сільськогосподарського профілю IV рівня акредитації.

У 2004 році, враховуючи загально державне та міжнародне визнання результатів діяльності ХДТУСГ, його вагомий внесок у розвиток національної освіти і науки, наказом Президента України та розпорядженням уряду університету надано статус національного і присвоєно ім'я академіка Петра Мефодійовича Василенка.

До складу Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка (ХНТУСГ) входить 8 факультетів, на яких здійснюється підготовка спеціалістів з 16-ти спеціальностей.

На 30 кафедрах університету працює 370 викладачів, з них 63 докторів наук і професорів, 205 доцентів і кандидатів наук. Серед викладачів 18 академіків і членів-кореспондентів різних академій наук, 9 Заслужених діячів науки і техніки, Заслужених працівників освіти, 2 лауреати Державної премії України, 23 Відмінники освіти України.

Університет підготував більш 45 тис. інженерів для народного господарства України, країн СНД та далекого зарубіжжя, щороку випускає 2000 бакалаврів, спеціалістів і магістрів. З 1950 року для 54 іноземних держав підготував 1139 висококваліфікованих фахівців.

З 1996 року в університеті функціонує єдиний в Україні Центр соціологічних досліджень села, який має плідні міжнародні зв'зки з Гарвардським університетом (США).

В 2002 році в університеті вперше в Україні створено Інститут інноваційного менеджменту для прогнозування інноваційних ситуацій в агропромисловому комплексі регіону.

З 1996 року в університеті функціонує єдина в Україні кафедра ЮНЕСКО "Філософія людського спілкування", що має офіційний міжнародний статус.

З 1996 року в ХНТУСГ ім. П. Василенка працює обласний культурно-освітянський німецький центр (Дойчес Центрум), що сприяє розширенню дружніх відношень між університетом та відповідними навчальними закладами Германії.

ХНТУСГ ім. П. Василенка є представником України та засновником в 2000 році разом з Росією та Білоруссю Євро-Азійської асоціації інженерів сільського господарства у відповідній світовій асоціації, що об'єднує та координує діяльність агроінженерної спільноти.

ХДТУСГ з 2003 року є членом Європейської асоціації аграрних університетів, колективним членом міжнародної академії наук вищої школи, членом консорціуму аграрних університетів світу.

Зараз у ХНТУСГ навчаються 5 тис. 500 студентів. Середньорічна контингент денної форми навчання: 2500 чол. - Студенти України; 85 чол. - слухачі підготовчого відділення; 55 чол. - іноземні учні.

ХНТУСГ розміщується в 5 навчальних корпусах в Харкові та в навчальних приміщеннях навчально-дослідного господарства ім. 1-го травня загальною площею 38 тис. 246 кв.м, має 6 гуртожитківзагальною площею 25 тис. 971 кв.м на 2 тис. 100 житлових місць.

При університеті організована й успішно діє навчально-науково-виробнича машинно-тракторна технологічна станція. Для наукового супроводження процесу реформування АПК Харківщини за останній час у ХНТУСГ здійснено цілу низку заходів. Найбільш важливі з них:
- уперше в Україні розроблена і впроваджена регіонально-галузева програма кадрового забезпечення та підтримки малого та середнього підприємництва, створено навчально-консультативний центр - своєрідний бізнес-інкубатор;
- розроблена навчальна програма підготовки підприємців, яка прийнята Міністерством аграрної політики України та затверджена як типова для всіх аграрних вищих навчальних закладів;
- у межах регіональної програми розроблено Концепцію інноваційної діяльності на прикладі АПК;
- уперше в Україні розроблено та впроваджено в серійне виробництво: сімейство вібраційних зерноочисних машин; комплексна система оцінки надійності техніки; лазерні технології в тваринництві; комп'ютерна інформаційна система оцінки якості біоматеріалу; технологія і технічні засоби збору кормових коренеплодів; технологія первинної обробки вовни з використанням ультразвуку та електромагнітних полів; система для очищення та зневоднення дизельного палива; комплекс машин для внесення органічних і мінеральних добрив; мікропроцесорні засоби вібраційного діагностування техніки; кільцеві очищувачі решіт; модернізовані циліндричні решета; комп'ютерна інформаційна програма комплектування та оптимізації машинно-тракторного парку "Сільськогосподарські культури - машини- трактори"; енергозберігаюча система підтримки мікроклімату в тваринницьких приміщеннях;
- уперше в незалежній Україні розроблено технологічні карти для вирощування 80 видів сільгоспкультур і технологічні карти для виробництва основних видів продукції тваринництва.

Дипломами переможців і трьома золотими медалями національного комплексу "Експоцентр України" з присвоєнням статусу "Виробник кращих вітчизняних товарів" ХНТУСГ був нагороджений у номінації "Наука". За результатами всеукраїнського конкурсу-виставки "Кращий вітчизняний товар року" університет визнаний переможцем у номінації "Наука" в 2006-2010 рр. і нагороджений символом "Виробник кращих вітчизняних товарів року" в 2008-2010 рр.

Значною подією в суспільному житті університету стала перемога студентки навчально-наукового інституту енергетики та комп'ютерних технологій Ольга Шилованова в конкурсі краси "Міс України-2006". Олег Білоцерківський став чемпіоном світу серед студентів з вільної боротьби, а Георгій Манучарян - срібним призером чемпіонату Європи з боротьби сумо. Університетська команда з регбі "ТЕХ-А-С" в чемпіонаті України з "Регбі-15" в 2009-2010 рр. завоювала золоті нагороди чемпіонів, а всі члени команди удостоєні звання кандидатів у майстри спорту. В університеті на належному рівні організована робота художньої самодіяльності, учасники якої ставали неодноразовими переможцями та лауреатами різних фестивалів і конкурсів. Ансамблю "Берегиня" присвоєно почесне звання "Зразковий художній колектив". Подарунком до ювілею стала перемога фольклорно-етнографічного колективу "Оберіг" на всеукраїнському фестивалі художньої творчості серед аграрних ВНЗ "Софіївські зорі-2010" в номінації "Народні обряди і звичаї" і перше місце театру танцю "АЕРО" в номінації "Народна хореографія". За результатами всеукраїнського незалежного рейтингу ТОП-200 університет посів 63-е місце серед 200 кращих ВНЗ України, друге - серед 22 аграрних ВНЗ ІІІ та IV рівня акредитації, шосте - серед харківських.

 

 

Поштова адреса: Україна, 61002, Харків, Артема, 44.

Телефон приймальної комісії.: (057)-700-39-15.

e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Сайт: http://www.khntusg.com.ua