Національний науковий центр «Інститут агрохімії та ґрунтознавства імені О.Н. Соколовського» (ННЦ «ІГА імені О.Н. Соколовського»)

IGA logo

ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» - провідний науково-методичний центр, який очолює і координує науково-дослідні роботи з проблем ґрунтознавства, агрохімії та охорони ґрунтів більш ніж 20 установ НААН, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства освіти, молоді та спорту. Інститут визнано головним в країні з проблем ґрунтознавства, агрохімії і охорони ґрунтів, в ньому працюють 168 співробітників, з них 3 академіки, 1 член-кореспондент НААН, 9 докторів і 33 кандидати наук.

Історія. Датою заснування Інституту є 1956 рік, але фактично його наукова діяльність розпочалась ще у 1924 р., коли при Харківському сільськогосподарському інституті було створено науково-дослідну кафедру (лабораторію) ґрунтознавства. Саме з цього моменту починається розвиток ґрунтознавчої науки в Україні. Засновником цієї лабораторії був всесвітньо відомий вчений-академік Олексій Никанорович Соколовський, чиє ім'я Інститут носить з 1959 року. Спочатку Інститут знаходився у системі Міністерства сільського господарства УРСР, згодом - у структурі Південного відділення ВАСГНІЛ, а на теперішній час - у системі Національної академії аграрних наук України. Роботу колективу було високо оцінено державою і у 2001 році Інституту надано статус Національного наукового центру (Указ Президента України  № 805/2001 від 07 вересня 2001 року).

IGA director Директор - Балюк Святослав Антонович - д.с.-г.н., професор, академік НААН, голова спеціалізованої вченої ради ННЦ «ІГА імені О.Н. Соколовського», член спеціалізованої вченої ради ІГіМ НААН України та НТР Державного агентства водних ресурсів України, генеральний секретар Українського товариства ґрунтознавців і агрохіміків, Голова технічного комітету стандартизації ТК 142 "Ґрунтознавство", член Міжнародної комісії з іригації і дренажу, член Консультативної ради при Голові Державного агентства водних ресурсів України з питань перспектив розвитку водогосподарсько-меліоративного комплексу України. Головний редактор наукового збірника «Агрохімія і ґрунтознавство», член редколегії журналів «Вісник ХНАУ», «Меліорація та водне господарство», «Ґрунтознавство», «Вісник аграрної науки».

Основні напрями діяльності:

 • Розвиток нових наукових напрямів ґрунтознавства, агрохімії та охорони ґрунтів.
 • Наукове забезпечення раціонального використання земельних ресурсів, збереження і підвищення родючості ґрунтів.
 • Наукове обґрунтування національних і державних програм, концепцій прогнозів, пропозицій і нормативної бази з основних напрямів розвитку ґрунтознавства, агрохімії та охорони ґрунтів.
 • Науково-методичне, стандартизаційне і метрологічне забезпечення у галузі ґрунтознавства та агрохімії:
  • здійснення функцій технічного комітету стандартизації з питань ґрунтознавства, агрохімії та охорони ґрунтів (ТК 142 «Ґрунтознавство»);
  • здійснення функцій Центру державної служби стандартних зразків ґрунтів (Центр ДССЗ ґрунтів).
 • Розроблення сучасних агротехнологій, видів добрив та меліорантів для відтворення і підвищення родючості ґрунтів.
 • Координація досліджень з питань ґрунтознавства, агрохімії та охорони ґрунтів.
 • Підготовка наукових кадрів вищої кваліфікації за спеціальностями: «Агроґрунтознавство і агрофізика», «Агрохімія», «Ґрунтознавство».
 • Створення сучасних ґрунтово-геоінформаційних систем з метою удосконалення діагностики стану, оцінки і класифікації ґрунтів.
 • Розробка методик обстеження ґрунтового покриву на базі новітніх технологій.

В ННЦ «ІГА імені О.Н. Соколовського» діє рада молодих вчених.

Від самого утворення при Інституті було відкрито аспірантуру, а з 1994 р. - докторантуру. З 1991 р. при Інституті працює спеціалізована Вчена рада із захисту докторських і кандидатських дисертацій за трьома спеціальностями: агроґрунтознавство і агрофізика, агрохімія - сільськогосподарські науки, з 2000 року – ґрунтознавство -біологічні науки.

З 1965 р. в Інституті видається Міжвідомчий тематичний науковий збірник "Агрохімія і ґрунтознавство", який є фаховим виданням.

Контакти:
вул. Чайковська, 4, Харків 61024
тел/факс: (057) 704-16-69
e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
http://issar.com.ua

800x600 - Балюк Святослав Антонович - д.с.-г.н., професор, академік НААН, голова спеціалізованої вченої ради ННЦ «ІГА імені О.Н. Соколовського», член спеціалізованої вченої ради ІГіМ НААН України та НТР Державного агентства водних ресурсів України, генеральний секретар Українського товариства ґрунтознавців і агрохіміків, Голова технічного комітету стандартизації ТК 142 "Ґрунтознавство", член Міжнародної комісії з іригації і дренажу, член Консультативної ради при Голові Державного агентства водних ресурсів України з питань перспектив розвитку водогосподарсько-меліоративного комплексу України. Головний редактор наукового збірника «Агрохімія і ґрунтознавство», член редколегії журналів «Вісник ХНАУ», «Меліорація та водне господарство», «Ґрунтознавство», «Вісник аграрної науки». Normal 0 false false false RU X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-bidi-font-family:"Times New Roman";}